WARSZTATY.

 

Serdecznie zapraszam do pracowni NaszMiszMasz na warsztaty rękodzieła. Terminy są bardzo elastyczne, dostosowane do Waszych potrzeb i oczekiwań.

Istnieje możliwość warsztatów wyjazdowych, jedynym warunkiem jest zorganizowanie grupy min 6 osób.

Filcowanie na mokro

 

Filcowanie(z j.niemieckiego) a po polsku spilśnianie jest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Metoda ta wykorzystuje naturalną budowę włosów (ich łuskowatość) i łatwość łączenia między sobą. Z pomocą wody i mydła, dzięki długotrwałemu pocieraniu i ugniataniu, powstaje struktura, którą możemy wykorzystać do zrobienia przeróżnych rzeczy.

Filcowanie na sucho

 

Filcowanie (z j.niemieckiego) a po polsku spilśnianie jest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Metoda ta wykorzystuje naturalną budowę włosów (ich łuskowatość) i łatwość łączenia między sobą.Metoda filcowania na sucho polega na wielokrotnym wkłuwaniu specjalnej igły lub kilku igieł w czesankę wełnianą, aż do uzyskania pożądanego kształtu. W tym celu możemy używać również odpowiednich foremek.

Powertex

 

Powertex to przyjazny dla środowiska, gotowy do użycia utwardzacz na bazie wody. Przy jego pomocy możemy stworzyć unikalne dzieło sztuki. Do pracy z utwardzaczami używamy tak zwanych materiałów chłonnych, czyli tkanin (np.starych niepotrzebnych ubrań), papieru, skór, itp. Powertex można łączyć z samoutwardzalnymi glinami, betonem, kamieniem, ceramiką, drewnem, piaskiem. Powstała w ten sposób rzeźba jest odporna na warunki atmosferyczne (ciepło, zimno, wilgoć) dlatego też może z powodzeniem ozdabiać nasze ogrody lub tarasy.