Filcowanie na mokro – Warsztaty

Filcowanie na mokro – czyli spilśnianie wełny to metoda znana ludzkości od stuleci. Wykorzystuje ona naturalną budowę włosów (ich łuskowatość) i łatwość łączenia się ze sobą. Z pomocą wody i mydła, dzięki długotrwałemu pocieraniu i ugniataniu, powstaje struktura, którą możemy wykorzystać do zrobienia przeróżnych rzeczy. Bez problemu łączy się z jedwabiem z którym tworzy jeszcze bardziej szlachetną tkaninę.

Dostępne warsztaty filcowania:

Filcowe broszki – podczas tych warsztatów tworzymy kwiatową broszkę. Zajęcia przeznaczone dla osób zaczynających swoją przygodę z filcowaniem. Czas trwania warsztatów ok 2godz, koszt 220zł

Czapki – w czasie warsztatów robimy czapkę w wybranym przez Was fasonie. Czas trwania warsztatów ok 3 godz, koszt 320zł.

Mitenki – podczas warsztatów powstają cieplutkie i miłe w dotyku mitenki ( lub rękawiczki). Czas trwania warsztatów ok 3 godz, koszt 320zł.

Szal typu cobweb – szal typu pajęczynka, powstaje wyłącznie z wełny, charakteryzuje się półprzeźroczystą strukturą z licznymi dziurkami. Czas trwania warsztatów to ok 3 godz, koszt 380zł.

Szal ” malowny wełną” – warsztaty dla zaawansowanych lub ambitnych początkujących. Podczas spotkania przenosimy kwiatową grafię na jedwab, metoda jest bardzo czasochłonna, wymaga dużo cierpliwości, ale efekty wynagrodzą Wasze poświęcenie. Orientacyjny czas trwania warsztatów ok 6 godz, koszt 490zł.

Odzież – podczas spotkania projektujemy i filcujemy wybraną przez Was część garderoby ( może to być tunika, kamizelka, bluzka). Czas zależny od wybranego projektu, koszt ustalany indywidualnie.

Warsztaty są prowadzone w systemie kursant+prowadzący, co pozwala na indywidualne podejście do klienta. Wszystkie materiały są wliczone w cenę warsztatu, a skończona praca jest oczywiście własnością Kursanta.